Burza elektromagnetyczna już dzisiaj.

Już dzisiaj nad ziemią zostanie wywołana zostanie wielka burza elektromagnetyczna, będzie ona niestety miała wpływ na ten dzień naszego życia. A co za tym idzie? Zapraszam do zapoznania się z artykułem poniżej.

Specjaliści uznają, iż wywołanie burzy elektromagnetycznej będzie miało ogromny wpływ na organizm człowieka. Możemy spotkać się z trudnościami w śnie, nadmiernym zmęczeniem, zdolnością do pracy, a także z dolegliwościami bólowymi. Eksperci z Centrum Prognozowania Sytuacji Geofizycznej poinformowali, że burza rozpocznie się w nocy, a więc człowiek zdąży się przyzwyczaić i w ciągu dnia łatwiej przyjmie różnicę geomagnetyczną.


Ale jaki wpływ będzie miała na technologie? Otóż burze elektromagnetyczne oddziałują na urządzenia elektromagnetyczne, a także te, które korzystają z komunikacji radiowej, są to m.in smartfony, tablety, a także dekodery telewizji satelitarnej.

solar-flare1


Jakie mogą się ukazać skutki dzisiejszej burzy, ciężko określić, zazwyczaj po niej następują zmiany pogody, trzęsień ziemi, a także podnoszenia się lawy w wulkanach. W1859 roku podczas tego zjawiska została w całej Europie i Ameryce Północnej uszkodzona sieć telegraficzna, a na niebie można było zobaczyć ogromne zorze w kolorach czerwieni, zieleni i różu.

O autorze
Szymon Chmielewski Redaktor Na co dzień uczeń Technikum Mechatronicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie. W szczególności zainteresowany Strażą Pożarną i Ratownictwem Medycznym, a w wolnych chwilach konstruktor robotów.
Oceń post!