Fotelik samochodowy BSX 9502

Fotelik samochodowy to niezbędny sprzęt, jeśli chcemy w bezpieczny sposób przewozić małe dzieciątko samochodem. Ten szczególny sprzęt dla dziecka powinien być dobrze przemyślany. Powinniśmy przede wszystkim szczególnie zastanowić się nad jego kosztem oraz nad jego funkcjami.

Fotelik samochodowy to temat wielu dyskusji. Jedni chcą zapewnić dziecku wszystko to, co najlepsze i wybierają produkty z górnej półki. Drudzy zaś kupują pierwszy lepszy model, jaki wpadnie im w ręce.

Ten podstawowy sprzęt dla dziecka ma za zadanie chronić je w trakcie podróży samochodem. Od urodzenia, aż do momentu, kiedy bezpiecznie będzie mogło korzystać ze zwykłych samochodowych pasów bezpieczeństwa. W fotelikach samochodowych muszą podróżować dzieci poniżej 150 cm wzrostu.

Foteliki samochodowe dla dziecka, tak samo, jak pasy bezpieczeństwa dla dorosłych są wymagane przez prawo.

FOTELIK do samochodu – to sprzęt bezpieczny i funkcjonalny

Fotelik samochodowy przyda się już w pierwszych dniach życia dziecka — gdy będziemy jechać samochodem ze szpitala do domu. Te pierwsze foteliki, zwane nosidełkami, często możemy kupić w zestawie z wózkiem. Jednak wiele osób radzi, aby fotelik samochodowy kupić oddzielnie. Warto przy odpowiednim zakupem poświęcić trochę czasu na jego wybór.

Odpowiedni fotelik dla dziecka powinien być dobrany do jego wieku, wagi i wzrostu. Dobry fotelik powinien również pasować do naszego samochodu. Przy wyborze powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na mocowanie. Zwracamy również uwagę na  to, czy jest on stabilny i dobrze dopasowany. Przed zakupem fotelika należy go przymierzyć do auta po to, by sprawdzić, czy pasy od twojego auta będą pasować.

Dobry sprzęt dla dziecka

Dobrym sprzętem dla dziecka i polecanym przez wiele osób jest fotelik samochodowy BSX 9502-12 NAVY. Konstrukcja tego fotelika przeznaczona jest dla rodziców dbających o wygodę swoich pociech. Fotelik ten wykonany jest z wysokiej, jakości materiałów oraz szwów. Więc dziecko może podróżować w nim w komfortowych warunkach. Bez problemu również utrzymamy wkładkę dla niemowląt w czystości. I  tylko, dlatego że jest ona całkowicie ściągana i można ją prać w temperaturze do 40 stopni.

Fotelik można również rozłożyć do pozycji, w której maluszek będzie wygodnie spał. Sprzęt ten posiada również kilka ciekawych funkcji, które zadbają o bezpieczeństwo naszego dziecka w trakcie podróży. Są to między innym:

  • Fotelik samochodowy jest przeznaczony dla dzieci o wadze od 0 do 25 kg (0+I+II);
  • Fotelik posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz zintegrowany system napinacza pasów bezpieczeństwa;
  • Fotelik posiada również regulację wysokości pasów. Więc sprzęt ten rośnie wraz z dzieckiem;
  • Fotelik wyposażony jest również w wygodny regulator pasów naramiennych;
  • Produkt ten posiada prostą regulację pochylenia siedziska – 5 pozycji;
  • Możliwość montażu fotelika przodem lub tyłem do kierunku jazdy;
  • Wkładka wewnątrz fotelika jest dopasowana dla małych dzieci
  • Fotelik wyposażony jest również w nakładki na pasy bezpieczeństwa oraz w osłonę krokową i osłonę regulatora pasów;
  • Fotelik posiada również blokady i dodatkowy naciąg pasa samochodowego gwarantujące stabilizację fotelika;
  • Sprzęt ten przetestowany i zgodny z normami Europejskich Standardów Bezpieczeństwa ECE R44/04.

Inne modele fotelików samochodowych można znaleźć na https://hancia.pl/Foteliki-samochodowe-c175.