Hover Camera Passport, czyli prosty dron podążający za obiektem!

Nikomu dotąd nieznany zespół kryjący się pod nazwą “Zero Zero Robotics” ma szansę stać się sławny. Wszystko, dzięki zapowiedzianej niedawno “kamerze latającej” o nazwie “Hover Camera Passport”. Zwiastuny filmowe prezentujące urządzenie wyglądają całkiem obiecująco i bardzo możliwe, że wkrótce HCR podbije świat.

Hover Camera Passport to urządzenie, które na pierwszy rzut oka ze swoją nazwą ma niewiele wspólnego. Chociaż z drugiej strony owa nazwa może nawiązywać do tego, że dron podobnie, jak paszporty mieścić ma się w nieco głębszej kieszeni każdego statystycznego Kowalskiego. Producent, chce połączyć w urządzeniu możliwości, jakie stawiają przed nami smartfonowe kamery z umiejętnościami latania, jakie oferują drony. Wszystko to brzmi obiecująco nieprawdaż?

 Czytajcie dalej – ten oto “kamero-dron” posiadać ma możliwość śledzenia obiektów, czyli coś co w gruncie rzeczy jest jeszcze mało spotykanym bajerem w dronach amatorskich. Oznacza to, że gdy wypuścicie sobie go np. na plaży wskazując cel, który ma śledzić to dron bez używania kontrolerów wiernie wykona wasze polecenie nagrywając przy okazji film w 4K i wykonując zdjęcia.

Całość ważyć ma niecałe 242 gramy, przez co gra na nosie twórcom prawa dronowego w wielu krajach np. USA. Użytkować będzie go mógł absolutnie każdy, kto będzie gotów za jego posiadanie zapłacić około 550 dolarów.

Już wszystko, jasne dlaczego dron zmieści się w kieszeni -, ponieważ ta z pewnością po jego zakupie będzie już pusta!

 

 

O autorze
Sławomir Matz CEO Na co dzień uczeń technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, nocami gorliwy pasjonata astronomii, a w wolnej chwili amant elektroniki. Instagram: kosmatz
Hover Camera Passport, czyli prosty dron podążający za obiektem!
5 (100%) 1 vote