HYKKER Gaming Sound XR & Gaming Set XR – Recenzja reaktywowanego zestawu!

Kilka miesięcy temu na portalach internetowych o technologii furorę zrobiła klawiatura mechaniczna polskiego producenta o nazwie HYKKER. Urządzenie to podbiło serca internautów stosunkowo dobrą jakością, a także niską półką cenową. Niedawno dotarł do mnie zestaw gamingowy od tej marki, który już kiedyś można było kupić w sieci sklepów Biedronka. Nie wiedzieć czemu – HYKKER postanowił ponownie wypuścić go do sprzedaży sprzedaż dnia 19 stycznia 2017 roku. Sprawdźmy zatem jego jakość i dowiedzmy się, czy jest on w stanie powtórzyć sukces klawiatury.

Na początku zwróćmy uwagę na mysz Gaming Set XR, która jest częścią zestawu danego mi do testów. Jej opakowanie oprócz samej myszki zawiera także dokumentację oraz ciekawą elastyczną podkładkę. Sama mysz na pierwszy rzut oka wyróżnia się dość interesującym designem, którego wzornictwo oparto na pęknięciach. Urządzenie jest podświetlane chłodnymi barwami wpływając pośrednio na wygląd naszego stanowiska komputerowego.

Gdy przyjrzymy się obudowie tej myszy z bliska to dostrzeżemy, że jest to urządzenie, które posiada łącznie 6 przycisków oraz tzw. kółko do przewijania. Dwa z nich umieszczone po lewej stronie myszy w standardowej przeglądarce służą do przechodzenia pomiędzy stronami w grach bywają natomiast programowalne Pozostałe przyciski znaleźć można na górze urządzenia, natomiast pod spodem umieszczono jedynie sensor optyczny dzięki, któremu całość działa. Na ogół obudowa myszy dostosowana została do użytkowników praworęcznych, a świadczą o tym specjalnie wyprofilowane elementy na palce prawej dłoni.

W połączeniu z podkładką Gaming XR, która znajdowała się w opakowaniu razem z myszą zestaw sprawuje się całkiem dobrze. Podkładka, jak sugeruje zresztą sam producent jest kompatybilna z sensorami laserowymi i optycznymi stąd też nie zdarzyło mi się, żeby kursor ulegał tzw. ścinkom. Mysz Gaming Set XR z regulowaną rozdzielczością od 800 do 2400 dpi zachowywała się w sposób dokładny i dało się do szczególnie odczuć podczas gry w zręcznościówki, czy też strzelanki. Szkoda tylko, że producent nie umożliwia w żaden sposób sterowania podświetleniem urządzenia poprzez np. dedykowane oprogramowanie byłoby to kolejnym plusem stojącym za zakupem tego sprzętu.

Kolejnym elementem zestawu do gier od HYKKER są słuchawki Gaming Sound XR i podobnie, jak w przypadku myszy przyjrzymy się najpierw ich designowi. Mamy tutaj do czynienia z plastikową obudową oraz elementami skóropodobnymi. Pałąk w przypadku tych słuchawek jest plastikowy i trudno oczekiwać od niego elastyczności. Oznacza to oczywiście, że jest on sztywny, ale za to umożliwia regulację wysokości podświetlanych muszli. Komfort regulowania stoi na poziomie adekwatnym do wartości sprzętu, a więc regulacja przebiega dość chaotycznie i mało precyzyjnie.

Muszle swoją drogą oprócz tego, że są podświetlane są również dość dużej wielkości i z pewnością, gdy tylko w odpowiedni sposób założymy urządzenie na głowę pokryją nam one całe uszy, a to powinno pozytywnie wpłynąć na komfort użytkowania. Na lewej muszli producent zamontował sztywny mikrofon oraz przewód zasilający słuchawki. Na nim z kolei znajdziemy regulator głośności, a także na samym końcu – trzy wtyczki: USB, miniJack 3,5 mm do mikrofonu oraz druga taka wtyczka do dźwięku z komputera. Przewód jest dość długi, a jego plotliwość mimo wszystko stosunkowo mała – nie muszę chyba pisać, że jego wzornictwo dostosowano do designu słuchawek, prawda? Uważam to za logiczne.

 

Czas wobec tego przejść do oceny produktu – dźwięk oferowany przez słuchawki  jest całkiem przyzwoity, jak na tą cenę. Nie rozumiem, jednak jaki cel miał producent w zastosowaniu tak dużej ilości wtyczek, a także podświetlenia, które jest zbyt intensywne i zbędne. Moim zdaniem bardziej rozsądnym posunięciem byłoby zainstalowanie karty dźwiękowej, która pozwoliłaby na umieszczenie w końcówce wtyczki USB, która z pewnością zapewniłaby również zasilanie podświetleniu – to jest jednak moja prywatna dygresja. Poza tym mimo zastosowanych gąbek sprzęt ten dość sztywno leży na głowie i nawet po dokonaniu regulacji w maksymalnym stopniu całość sprawia wrażenie, jakby jeszcze nie pasowała na naszą głowę. 


Ocenę jakości dźwięku z mikrofonu tych słuchawek pozostawiam dla was:

 

Podsumowując,
mysz HYKKER Gaming Set XR to całkiem ciekawe urządzenie, które za swoją cenę oferuje godną docenienia ilość zalet. Podświetlenie w połączeniu z designem wprawiły mnie w stan euforii, a także pozytywnie odbiły się na moim zdaniu o producencie. Zupełnym przeciwieństwem do tego urządzenia są słuchawki Gaming Sound XR, które wprawiają w zakłopotanie z trzema końcówkami. Człowiek niby wie do czego one służą, ale i tak ma kłopot tym by je podłączyć, ponieważ czasami trudno o to by wejście na miniJack było blisko portu USB. Niestety długość przewodów w tym przypadku jest ograniczona stąd też pojawiają się pewne niedogodności.

O autorze
Sławomir Matz CEO Na co dzień uczeń technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, nocami gorliwy pasjonata astronomii, a w wolnej chwili amant elektroniki. Instagram: kosmatz
Oceń post!