Hykker Sound Soul – poważne słuchawki za śmieszne pieniądze

Sprzęt audio to dla wielu osób coś więcej niż para wątpliwej jakości słuchawek wpakowanych przez producenta do pudełka ze smartfonem. Również dla mnie muzyka stanowi nieodłączną część życia i często nie szczędzę funduszy na profesjonalny sprzęt audio. Tym bardziej utrudnione zadanie będą miały słuchawki firmy Hykker, które przyszło mi zrecenzować. Jak oceniam słuchawki które w sieci sklepów Biedronka możemy zakupić za kwotę około 25zł? Tego dowiecie się w tej recenzji, zapraszam.


Opakowanie i wygląd zewnętrzny

Słuchawki dotarły do mnie w całkiem schludnym i dobrze wykonam tekturowym opakowaniu z przeźroczystym okienkiem. Ogólna stylistyka jest moim zdaniem dobrze zaprojektowana, pudełko na pewno nie stwarza pozorów niskiego budżetu i tandety. Odczytać z niego możemy wszelkie podstawowe informacje na temat urządzenia (rodzaj przetworników, pasmo, impedancja) oraz dowiemy się jaką wersją kolorystyczną dysponujemy. Wewnątrz prócz samych Hykker’ów znajdziemy kabel mini-jack o długości 155cm oraz instrukcję obsługi w języku polskim.

Słuchawki Hykker Sound Soul wykonane zostały z dobrej jakości plastiku w kolorze czarnym z żółtymi akcentami. Wszystkie elementy zostały prawidłowo spasowane, nie występują żadne szpary, nic nie skrzypi i nie przemieszcza się tam gdzie nie powinno. Jedynym mankamentem zastosowanych materiałów jest błyszcząca powierzchnia, która szybko zbiera odciski palców, kurz oraz rysy – ot standardowe przypadłości tego typu materiału. Wewnętrzna strona pałąka pokryta została gumową wyściółką, która na pewno pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania i sprawi, że noszenie słuchawek nie sprawi nam podrażnień skóry głowy.


Budowa i specyfikacja

Sound Soul’e posiadają odpinany kabel jack. Jest to duży plus w słuchawkach z tego przedziału cenowego. Nie ogranicza nas to w kwestii ich zastosowania – chcemy kabel długości 5 metrów? Proszę bardzo! A może jednak krótszy, 1 metr aby wyjść na miasto? Również nie ma problemu. W słuchawkach zastosowane skórzane nauszniki, dodano możliwość regulacji długości oraz zawiasy umożliwiające ich składanie. Jest to bardzo przydatne w momencie gdy chcielibyśmy je gdzieś przetransportować. Słuchawki posiadają przetworniki 40mm o impedancji 32Ohm charakteryzujące się pasmem przenoszenia 20-20000KHz. Ich waga to 212g co czyni z nich całkiem lekką konstrukcję.


Dźwięk

No i przyszła pora na najważniejszy element wszystkich słuchawek czyli jaką jakość dźwięku oferują. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się niczego wielkiego. W końcu są to słuchawki z najniższej możliwej półki cenowej. Na szczęście po przesłuchach muszę powiedzieć, iż moje uprzedzenie cenowe było bezzasadne. Słuchawki grają na prawdę dobrze i są w 100% warte swojej ceny. Moje największe zaskoczenie to czystość dźwięku. Co prawda osiągnięto ją poprzez obniżenie głośności ale w moim odczuciu jest to logiczna decyzja. Zdecydowanie bardziej wolę słuchać trochę ciszej za to bez irytującego trzeszczenia przy mocniejszych tonach.

Kolejnym aspektem, który warto poruszyć jest dynamika przetworników. Niestety w słuchawkach Hykker’a są one dość ospałe i nie reagują tak dobrze jak moglibyśmy tego chcieć. Efektem tego jest dźwięk mocno stłumiony i wręcz przygłuszony przez mocne basy w niektórych utworach. Pozytywnie na jakość odsłuchu wpływają natomiast skórzane nauszniki które całkiem dobrze izolują nas od dźwięków otoczenia i w pewnym stopniu niwelują słabą moc dźwięku. Za minus uważam natomiast wygłuszenie przetworników. Odtwarzana muzyka jest w moim odczuciu zbyt dobrze słyszalna na zewnątrz słuchawek. Lepiej mogłaby też wyglądać kwestia dopasowywania słuchawek do kształtu głowy. Ich sztywna konstrukcja sprawia, że (przynajmniej mi) nie udało się ich idealnie dopasować w związku z czym nauszniki „uciekały” minimalnie na boki.


Podsuowanie

Recenzowane Hykker Sound Soul to całkiem udana konstrukcja. Mimo wymienionych wad musimy pamiętać o ich cenie i grupie klientów do jakich są skierowane. Myślę że jeśli szukacie bardzo tanich słuchawek to będą one dobrym wyborem, który zaskoczy Was czystością dźwięku i dobrą jakością wykonania.

dsc_0171-copy

Sprzęt do testów dostarczyła firma Hykker.

O autorze
Patryk Wolak Redaktor Patryk Wolak - interesuje sie szeroko pojętym działem IT, elektroniką a także astronomią. Zapalony gracz GTA Online, streamer, komentator gry CS:GO. Na co dzień uczeń technikum na profilu informatycznym.
Hykker Sound Soul – poważne słuchawki za śmieszne pieniądze
5 (100%) 1 vote