HyperX Cloud Stringer – Dobra jakość w niskiej cenie!

Słuchawki są proste tylko z nazwy, albowiem w rzeczywistości ich przeznaczenie jest o wiele bardziej zawiłe niż nam się to wydaje. Sprzęt ten dzielimy zarówno na rodzaje, jak i kategorie. Taki podział pozwala na szczegółowe dobranie słuchawek do odpowiedniego zastosowania. Zestaw HyperX Cloud Stringer, który niedawno do mnie dotarł jest reprezentantem sprzętu dedykowanego graczom, sprawdźmy wobec tego, jak ten sprzęt będzie się zachowywał w praktyce.

IMG_3425

Nie od dzisiaj fascynuje mnie sposób w jaki HyperX pakuje swoje produkty. Z każdym nowym produktem do testów pudełko wygląda solidnie, ale również cieszy oko swoim designem. Jak zwykle w takich miejscach znaleźć tutaj możemy informacje o zestawie oraz jego zastosowanie. Po dotarciu do środka moim oczom ukazały się nie tylko słuchawki nauszne, ale również przedłużka okablowania i kilka “papierków” dołączonych do zestawu.

Wygląd słuchawek HyperX Cloud Stringer

Całość została wykonana z materiału skóropodobnego oraz plastiku, a dominującą barwą na urządzeniu jest kolor czarny, chociaż spotkać też można trochę czerwonego. Pałąk słuchawek wydaje się być solidny dzięki metalowemu wzmocnieniu, a także do pewnego stopnia elastyczny. Oczywiście istnieje możliwość regulacji muszli, które swoją drogą są na tyle wielkie, że podczas użytkowania słuchawek pokrywają całe uszy i doskonale tłumią dźwięki otoczenia.

IMG_3422

Oprócz tego na prawej muszli znajduje się manualna możliwość zmiany poziomu głośności, a na muszli lewej (niestety) na stałe przymocowany mikrofon. Mimo wszystko trzeba przyznać, że część ta jest również elastyczna i warta docenienia. Producent wyposażył słuchawki także w możliwość wyłączania mikrofonu poprzez zwykłe odchylenie go do tyłu. Funkcja ta się sprawdza i z pewnością nie raz okaże się nieoceniona w rozmowach internetowych.

Specyfikacja zestawu słuchawkowego
Przetwornik: dynamiczny, o średnicy 50 mm, z magnesami neodymowymi

 • Typ: wokółuszne, zamknięte
 • Częstotliwość przenoszenia: 18Hz-23,000Hz
 • Impedancja: 30 Ω
 • Poziom ciśnienia akustycznego: 102 ± 3 dBSPL/mW przy 1 kHz harmoniczne (THD): < 2%
 • Moc wejściowa: nominalna 30 mW, maks. 500 mW
 • Waga: 275g
 • Długość i typ przewodu: zestaw słuchawkowy (1,3 m) + przedłużacz do komputera z rozwidleniem (1,7 m)
 • Złącza: zestaw słuchawkowy – wtyk 3,5 mm (4 pola) + przedłużacz do komputera – wtyki 3,5 mm stereo i mikrofonu

Specyfikacja mikrofonu

 • Element: elektretowy mikrofon pojemnościowy
 • Wzorzec polaryzacji: jednokierunkowy, z redukcją szumów
 • Częstotliwość przenoszenia: 50–18 000 Hz
 • Czułość: -40 dBV (0 dB=1 V/Pa,1 kHz)

Testy słuchawek pod kątem jakości dźwięku i nie tylko

Kiedy po raz pierwszy założyłem te słuchawki na uszy doznałem dziwnego uczucia. Bardzo przyjemnym jest fakt, iż jedna muszla przykryła całe moje ucho, co nie pozwoliło po dłuższym czasie użytkowania na jakikolwiek dyskomfort. Testy jakości dźwięku przeprowadziłem na muzyce z gatunku “tropical-house” (mojej ulubionej). Zawarte w niej łagodne tony brzmiały tak, jak gdyby ktoś nadał im nowego życia, ale to tylko moje subiektywne odczucie.

IMG_3431

Jeśli chodzi o dźwięk przestrzenny to nie ma tutaj żadnych uchybień, chociaż wydaje mi się, że ma się on nieco gorzej niż np. w słuchawkach HyperX Cloud II, które miałem okazję kiedyś tam testować. Na ogół przeprowadziłem na Stringerach ten sam znany z poprzednich recenzji test przy pomocy nagrania “u fryzjera” i stwierdzić muszę, że wszelkie wrażenia zostały zachowane. Oznacza to, że kiedy fryzjer jest gdzieś z tyłu to faktycznie tam go słyszę, a następnie jestem w stanie oszacować jego pozycję na podstawie dalszej części nagrania.

IMG_3428

Na uwagę zasługuje również mikrofon wbudowany w zestaw słuchawkowy. Wielu znajomych, z którymi miałem przyjemność prowadzenia konwersacji deklarowało dobrą jakość dźwięku. Moje słowa były zrozumiałe, a dźwięki z otoczenia dostatecznie wytłumione. Działa to oczywiście na plus tego zestawu, albowiem zapewnia on dostateczny komfort. Przetestowałem także wyłączanie mikrofonu w deklarowany przez specyfikację produktu sposób i rzeczywiście działa. Po podniesieniu mikrofonu do góry dźwięki z otoczenia są niesłyszalne dla naszego rozmówcy.

Nagranie głosowe z mikrofonu

Podsumowanie

Od 190 do 230 zł – tyle trzeba wydać na stosunkowo dobrą jakość dźwięku oferowanego przez słuchawki HyperX Cloud Stringer. Choć w głównej mierze dedykowane są one graczom to świetnie się spisują także w rozmowach ze znajomymi. Praktyczne wyłączanie mikrofonu wpływa na to, iż z wyjątkową sympatią doceniam ich zalety, a także praktyczność.

O autorze
Sławomir Matz CEO Na co dzień uczeń technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, nocami gorliwy pasjonata astronomii, a w wolnej chwili amant elektroniki. Instagram: kosmatz
Oceń post!