MC-1500HF – Recenzja słuchawek od MODECOM

Słuchawki to jedno z najbardziej rozpoznawalnych urządzeń jakie wykorzystamy współcześnie. Myślę, że głównie z tego powodu nie muszę wam przybliżać ich definicji, a także mało skomplikowanej konstrukcji. Tytułowy sprzęt, któremu się dzisiaj przyjrzymy to reprezentant przewodowych słuchawek nausznych. Jest to podobno urządzenie o bardzo wysokiej jakości odtwarzania dźwięku, a ja postaram się to dla was sprawdzić.

Bardzo pozytywne wrażenie zrobiło na mnie pudełko. Pomimo tego, że jest ono wykonane z kartonu i nie ma na nim zbyt wielu informacji to trzeba przyznać, że jest wyjątkowo wytrzymałe. Po dotarciu do środka naszym oczom ukazuje się obiekt dzisiejszej recenzji wraz z kablem, woreczkiem, dokumentacją i złączem samolotowym. Solidność zapakowania jest na tyle duża, że jestem absolutnie pewien bezpiecznego transportu tego urządzenia.

Po wyjęciu całości z pudełka mamy możliwość bardziej szczegółowej analizy obudowy tego sprzętu. W zasadzie nie wiadomo do końca z czego stworzono pałąk w tych słuchawkach, ponieważ jedyne, co widzimy to jego skóropodobne obszycie. Trzeba jednak powiedzieć, że jest on bardzo odporny na wygięcia, ale i z tymi nie warto tutaj przesadzać. Brązowy kolor na przemian z jasnymi szwami nadaje słuchawkom prestiżu.

Po obu stronach pałąka zawieszono dwie muszle, które wyglądają na masywne. Zewnętrzna ich część obudowana została metalem koloru srebrnego, który nie zawiera żadnych dodatków. Wysokość muszli może być regulowana, a regulacja ta przebiega dość płynnie. Wewnętrzna część słuchawek opatrzona została podobnym designem, co pałąk z tym, że nie znajdziemy tu żadnych szwów. Gąbki, które przylegają do naszej głowy są miękkie i choć słuchawki mocno się trzymają to podczas testów nie odczułem większego dyskomfortu.

Wewnątrz każdej muszli znajduje się głośnik, którego specyfikację załączam w poniższej grafice.

W praktyce sprzęt ten spisuje się bardzo dobrze. Jakość muzyki płynącej z głośników jest na zadowalającym poziomie. Trzeba sobie powiedzieć, że słuchawki wiernie odwzorowują różnego rodzaju dźwięki i to czyni, je godnymi docenienia. Niestety choć jakość wygłuszenia dźwięków z zewnątrz obok jest duża, to nie mamy gwarancji, czy stojący obok nas ludzie nie będą cieszyli się muzyką razem z nami.

Słuchawki prócz dobrej jakości odtwarzanego dźwięku posiadają zamontowany na kablu całkiem dobry mikrofon. Oprócz słuchania muzyki używałem ich także do rozmów i okazuje się, że odbywały się one na całkiem dobrym poziomie. Mój rozmówca czuł się komfortowo w wymianie zdań z moją osobą, co wskazuje na dobrą jakość wspomnianego mikrofonu. Z drugiej strony dzięki temu, że słuchawki mocno przylegają do głowy i ja nie miałem problemu ze zrozumieniem osoby, z którą rozmawiałem.

Podsumowanie

Solidność wykonania to coś, co wpłynąć powinno na decyzję o zakupie tych słuchawek szczególnie u osób, które taki sprzęt często niszczą. MC-1500HF wykonane zostały w większej części z metalu, co sprawia iż w teorii można nimi wbijać gwoździe (w praktyce tego nie próbowałem).

Po testach muszę powiedzieć, że odtwarzany dźwięk w przypadku tego sprzętu stoi na całkiem dobrym poziomie i nie mogę się do niego przyczepić. Tyle pozytywnych cech w połączeniu z dobrym designem mówią same za siebie – kup mnie, a ja jako recenzent mogę poświadczyć, że zakup będzie się opłacał.

Cena: 380 zł

Z uwagi na imponujący design oraz całkiem dobrą jakość wykonania przyznaję produktowi dwa odznaczenia:

O autorze
Sławomir Matz CEO Na co dzień uczeń technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, nocami gorliwy pasjonata astronomii, a w wolnej chwili amant elektroniki. Instagram: kosmatz
Oceń post!