Monitor AOC l2360SH – wyraźny i duży

Monitor to właściwie jedna z podstawowych i dość ważnych rzeczy w ogólnym osprzętowieniu naszego biurka. Szczególnie jeżeli mówimy tutaj o monitorze dla gracza. Najtańszy monitor to kwestia 300 – 400 zł. Jednak za tą cenę, nie ujrzymy super wyraźnego i jakościowo dobrego obrazu. W tej recenzji przyjrzymy się monitorowi, który kosztuje około 700 zł. Pewnie wielu z was ciekawi czy monitor jest w ogóle wart tej ceny i czy warto w ogóle kupić monitor firmy AOC. Zapraszam na recenzję monitora AOC l2360SH !

Zawartość pudełka

W pudełku ujrzymy wszystko czego potrzebujemy do podłączenia monitora czyli kabel zasilający, kable przesyłowe tj. HDMI, VGA, DVI, kabelek mini-jack od dźwięku i nóżkę z podstawką. Do montażu ekranu na podstawce nie będziemy potrzebować żadnego śrubokręta. Każdy kabel zapakowany w foliowy woreczek. Nie zabraknie oczywiście monitora, który szczelnie obudowany jest w styropian chroniący przed uszkodzeniami. W pudełku nie znalazłem żadnej instrukcji. Teoretycznie jest ona nie potrzebna, bo podłączyć monitor to nie jest chyba trudna sprawa… Gorzej będzie jeżeli zaistnieje potrzeba zmiany ustawień.

Wygląd monitora

Monitor jest zdecydowanie bardzo stylowy i prosty. Nie znajdziemy tutaj żadnych dziwnych kształtów w budowie jak to w niektórych monitorach bywa. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie ponieważ monitor nie musi wyglądać jak kosmita, ma tylko dobrze spełniać swoje powołanie – przekazywać jak najlepszy obraz z komputera. AOC l2360SH posiada ekran o rozdzielczości 23 cale czyli 58,4 cm. Pod prawą dolną krawędzią monitora znajdziemy 5 przycisków służących do włączania/ wyłączania i ustawień monitora, a po lewej stronie małą kwadratową diodkę. Nóżka monitora ma dobrą regulację – możemy ustawić ekran pod różnym kątem bezstopniowo. Brakuje jednak zmiany położenia w inne strony. Z tyłu znajdziemy po jednej stronie gniazdo zasilania i przycisk on / off, a po drugiej gniazda wejściowe. Obok nich znajdziemy również dość tajemniczą dziurkę, jak kolwiek to zabrzmi… Służy ona do przypięcia monitora specjalnym paskiem do biurka lub czegoś co zabezpieczy nam monitor przed kradzieżą. To dość mądre i jak dla mnie pierwszy raz widziane rozwiązanie. Po środku znajdują się również standardowo cztery dziurki służące do przykręcenia monitora do uchwytu ściennego. Podstawka jest najzwyklejsza, czarna wykonana ze zwykłego plastiku.

Parametry techniczne AOC l2360SH

Parametry tego monitora skutkują bardzo dobrą jakością obrazu. Trudno jest wyłapać poszczególne pixele. Najlepiej przedstawię je w formie tabelki:

 • PARAMETR WARTOŚĆ
  • przekątna / format ekranu 23″ / 16:9
  • rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD)
  • matryca LED, IPS
  • powłoka matrycy matowa
  • kontrast 50 000 000:1
  • czas reakcji 6 ms
 • PARAMETR WARTOŚĆ
  • jasność 250 cd/m²
  • liczba wyświetlanych kolorów 16,7 mln
  • rodzaje wejść / wyjść DVI-D – 1 szt.
  • HDMI – 1 szt.
  • VGA (D-sub) – 1 szt.
  • DC-in (wejście zasilania) – 1 szt.
  • pobór mocy podczas pracy / spoczynku 30 W / < 0,5 W
  • gwarancja producenta 36 miesięcy

Ustawienia monitora i wrażenia z użytkowania

Ustawienia monitora są dość rozbudowane w porównaniu z innymi monitorami konkurencji. Przyciski sprawnie nawigują po opcjach ustawień. Nie ma najmniejszego problemu z ustawieniem czegokolwiek. Jednak w moim przypadku nie było w nich czego zmieniać, ponieważ od razu po podłączeniu obraz był wręcz wyśmienity. Swoim sokolim okiem nie wypatrzyłem pojedynczych pikseli. Na monitor możemy patrzeć pod różnym kątem i zawsze będziemy widzieć to samo. Nie występuje tutaj efekt zaćmienia obrazu w przypadku gdy patrzymy na tani monitor LED pod ostrym kątem. Po dłuższym użytkowaniu nie bolały mnie oczy tak jak to było w przypadku innego monitora konkurencyjnej firmy.

Podsumowanie

Monitor na pewno dobrze będzie spisywał się w grach. Ja – fan GTA V mogłem rozkoszować się grą, podziwiając jeszcze lepszą grafikę gry dzięki temu monitorowi. Gniazdo mini-jack zastosowano tutaj chyba tylko dlatego, żeby można było podłączyć do monitora głośniki, ponieważ wbudowanych monitor nie posiada. Na uwagę zasługuje oczywiście opisana wcześniej funkcja antykradzieżowa. Moim zdaniem monitor jest wart swej ceny i dla średnio wymagającego odbiorcy będzie on doskonałym rozwiązaniem. Monitor jakością obrazu nie grzeszy. Czas reakcji nie jest długi. Dość duży ekran pozwoli nam na oglądanie filmów. Monitor zasługuje moim zdaniem na nagrodzenie za dobrą cenę w stosunku do jakości.