Nowe drony w ofercie firmy Parrot

Od dronów zaczęliśmy rozwój naszego przedsięwzięcia, które jak się okazuje z powodzeniem prosperuje już od ponad 14-stu miesięcy. Gdy inni odrzucali nasze prośby o sprzęt to właśnie Parrot okazał się być bardziej wyrozumiały. Pierwszy z dronów, który wpadł w nasze ręce opatrzony został nazwą Bebop Drone’a i cechowała go przede wszystkim mobilność. Od tamtego czasu w ofercie Parrota zdążyło się jednak wiele zmienić, a ostatnią z tych zmian wprowadzono całkiem niedawno.

Dosłownie przed chwilą otrzymałem na maila informację z biura prasowego Parrota o tym, że po raz kolejny firma wzbogaca swoją ofertę o dodatkowe drony. Jak wynika z informacji prasowej – do oferty Parrot’a dołączyły Swing oraz Mambo. Oczywiście nie jest to jedyna nowość, albowiem Parrot postanowił dodać do oferty jeszcze ciekawie prezentujący się kontroler o nazwie Parrot Flypad.

SWING_Packshot_03_0

Parrot Swing


Opływowy, mocny, ultralekki (73gr) i przy tym bardzo zwinny Parrot Swing jest pierwszym minidronem-samolotem, który startuje i ląduje w pozycji pionowej. Ten wyczynowy książe latania, w mgnieniu oka zmienia się z quadrocoptera w samolot i z zawrotną prędkością prezentuje figury w powietrzu przy zachowaniu znakomitej stabilności.

Zwinność zapierająca dech w piersiach

Pierwszy minidron-samolot, który ląduje i startuje w pozycji pionowej. Swing został zbudowany na kształt litery X, co pozwala mu latać zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej. Swing startuje z pozycji quadrocoptera, pionowo, ze swoimi czterema śmigłami zwróconymi w kierunku nieba. Stabilizuje się, kiedy znajdzie się w powietrzu i podąża za wskazówkami pilota.

Ze śmigłami skierowanymi w stronę horyzontu, jest w stanie rozwinąć pełną prędkość – do 30 km/h. Swing podczas lądowania ponownie przechodzi w tryb quadrocoptera

Powietrzne akrobacje z zawrotną prędkością

Swing pokazuje pełny wachlarz możliwości podczas szybkich, podniebnych akrobacji: skręca w prawo, w lewo, zawraca, wykonuje półkoziołki czy podniebne pętle. I wszystko to z niesamowitą płynnością i stabilnością!

Pancerna stabilność dzięki mocnemu autopilotowi

Parrot Swing zawdzięcza swoją stabilność bardzo precyzyjnym sensorom, w które został wyposażony:

 • Trójosiowy akcelerometr oraz trójosiowy żyroskop mierzą i analizują każdy ruch oraz nachylenie Swinga, który dzięki autopilotowi koryguje swoją pozycję.
 • Autopilot pozwala również utrzymać Swinga na stałej wysokości gdy jest on w  trybie samolotowym, i nie wymaga do tego żadnej interwencji pilota.
 • W trybie quadrocoptera, kamera drona co 16 milisekund porównuje obraz ziemi do poprzedniego zarejestrowanego obrazu, aby ocenić prędkość, z jaką leci minidron.
 • Dodatkowo: wbudowana kamera pozwala również robić zdjęcia ziemi czy też horyzontu, które  są zapisywane w pamięci flash 1Gb.
 • W trybie quadrocoptera, ultradźwiękowy czujnik analizuje wysokość lotu do wysokości 4 metrów. Co więcej, czujnik ciśnienia kontroluje wysokość minidrona.

Parrot-FLYPAD_Packshot_04-1024x826

Parrot Flypad, wysoka precyzja zdalnego sterowania dla minidronów


Parrot Flypad jest pilotem zdalnego sterowania przeznaczonym dla minidronów typu Bluetooth Low Energy. Dzięki odpowiednio personalizowanym przyciskom i dżojstikowi, oferuje bardzo precyzyjny pilotaż. Dzięki Parrot Flypad użytkownicy mogą korzystać z bardzo stabilnego połączenia z dronem Swing na dużym dystansie. Flypad przedłuża zasięg w dronach typu Bluetooth Low Energy do ponad 60-ciu metrów.

Parrot Swing Parrot Flypad
 • Autonomiczny lot: do 8 minut zależnie of trybu pilotażu.

Szybkie ładowanie w 25 minut (ładowarka 2.6A sprzedawana osobno)

 • Waga: 73 gr
 • Autonomia: 6 godzin (2 godziny ładowania)
 • Uchwyt smartphona o maksymalnych rozmiarach 160x78x9,8 mm
 • Waga z uchwytem smartphona: 295 gr
 • Dostępność: Wrzesień 2016
 • MSRP: 139 € (Parrot Swing + Parrot Flypad)
 • MSRP: 39 € (Parrot Flypad)

parrot_mambo

Parrot Mambo


Parrot Mambo to kompaktowy, ultralekki (63gr) dron dostarczający wyjątkowej rozrywki! Nieważne czy używany w pomieszczeniu czy na zewnątrz, ten kompan przygód jest przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych pilotów. Dzięki dodatkowym elementom możesz bawić się zarówno sam jak i z przyjaciółmi!


Twoje otoczenie może być wielkim placem zabawy!

Parrot Mambo jest wyposażony w akcesoria, które można aktywować poprzez aplikację na smartphona FreeFlight Mini  lub opcjonalnie poprzez Parrot Flypad. Do samodzielnej zabawy oraz zabawy z przyjaciółmi,  do testowania zręczności i stawiania oporu przeciwnikom… To Parrot Mambo, który prezentuje wszechświat, gdzie wyobraźnia i umiejętność są na pierwszym miejscu!

Cannon: Aby celować do tarczy, aby przyciągać lub przenosić przedmioty… Sprawdź swoją zręczność wraz z wyrzutnią pocisków Mambo!
Zasięg: 2 metry

Dostępne wraz z Parrot Mambo

Grabber: chcesz wysłać list miłosny, złapać kostkę cukru i wrzucić ją do kubka z lotu? Z Mambo Grabber otwiera przed Tobą świat niesamowitych możliwości.
Maksymalna waga obiektu przenoszonego to 4 gr

Akcesorium załączone do Parrot Mambo
Illuminator: specjalnie na misje nocne Parrot Mambo został wyposażony w dwie białe diody typu LED. Pilot może ustawiać ich natężenie poprzez aplikację FreeFlight Mini oraz dodatkowo wysyłać sygnały świetlne. (MSRP: TBC)

Podniebni akrobaci
Parrot Mambo to wytrzymały dron osiągający prędkość do 30km/h. Płynnie wykonuje akrobacje powietrzne: w przód, w tył, boczne pętle, obrót o 90 czy 180 stopni, dla tego powietrznego akrobaty nie ma rzeczy niemożliwych. Tryb  „rzucaj i startuj” pozwala na automatyczny start drona: jak tylko zostanie wyrzucony w powietrze, silnik uruchamia się natychmiastowo i dron stabilizuje lot!

Wysoka stabilność lotu
Parrot Mambo zawdzięcza swoją stabilność bardzo precyzyjnym sensorom lotu, w które został wyposażony:

 • Trójosiowy akcelerometr oraz trójosiowy żyroskop mierzą i analizują każdy ruch oraz nachylenie Parrot Mambo, który dzięki autopilotowi koryguje swoją pozycję.
 • Pionowa kamera co 16 milisekund porównuje obraz ziemi do poprzedniego zarejestrowanego obrazu, aby ocenić prędkość, z jaką leci minidron.
 • Dodatkowo: wbudowana kamera pozwala również robić zdjęcia ziemi czy horyzontu, a te są zapisywane w pamięci flash 1Gb.
 • Ultradźwiękowy czujnik analizuje wysokość lotu do wysokości 4 metrów. Co więcej, czujnik ciśnienia kontroluje wysokość Parrot Mambo.

FreeFlight Mini, aplikacja dedykowana minidronom
FreeFlight Mini jest aplikacją, która pozwala ustawić parametry i pilotować  minidrony typu Bluetooth Low Energy.  Prosty i intuicyjny interfejs pozwala użytkownikowi dostosować komendy oraz parametry lotu do swojego poziomu. Co więcej, aplikacja pozwala na konfigurowanie drona nawet wtedy, gdy jest on niepodłączony i aktywować akcesoria Mambo… Dzięki aplikacji FreeFlight Mini można również skonfigurować ustawienia zdalnego sterowania Parrot Flypad, aby odpowiednio dostosować komendy.

Parrot Flypad, wysoka precyzja zdalnego sterowania dla minidronów
Parrot Flypad jest pilotem zdalnego sterowania przeznaczonym dla minidronów typu Bluetooth Low Energy. Dzięki odpowiednio personalizowanym przyciskom i dżojstikowi, oferuje bardzo precyzyjny pilotaż. Dzięki Parrot Flypad użytkownicy mogą korzystać z bardzo stabilnego połączenia z dronem Mambo na dużym dystansie. Flypad przedłuża zasięg w dronach typu Bluetooth Low Energy do ponad 60-ciu metrów.

 

Parrot Mambo Parrot Flypad
 • Autonomiczny lot: do 9-ciu minut w zależności od trybu pilotowania
 • Waga: 63 gr
 • Autonomia: 6 godzin (2 godziny ładowania)
 • Uchwyt smartphona o maksymalnych rozmiarach 160x78x9,8 mm
 • Waga z uchwytem smartphona: 295 gr
 • Dostęność: Wrzesień 2016
 • MSRP: 119 € (wraz z dwoma akcesoriami)
 • MSRP: 39 € (Parrot Flypad)

źródło: biuro prasowe Parrot

O autorze
Typowe Recenzje Powyższy tekst został podesłany do nas przez osobę spoza naszego portalu.
Nowe drony w ofercie firmy Parrot
5 (100%) 1 vote