Polak założył własne państwo – bez ZUS-u i urzędników

Dzisiejszy system polityczny nie cieszy się dobrą opinią, a wręcz przeciwnie – poddawany jest ciągłej krytyce. Pewien człowiek, znany ze sprzedawania działek w zaświatach, stworzył tuż obok Radomia państwo – Kabuto, wolne od wszelkich podatków, bez miejsca na jakąkolwiek religię. 

Niespełna rok temu, Mieszko Makowski założył firmę Eternal World, która zajmuje się sprzedażą działek w niebie i piekle, każdej religii. Pieniądze ze sprzedaży przeznacza na fundację Uroboros, której jest właścicielem. Trzeba przyznać, że autor wykazuje się niezwykłym sprytem – i tym razem tak jest. Makowski na terenie prywatnej posesji stworzył niezależne państwo.

Królestwo Kabuto

Wszystko zaczęło się od zapoznania się z międzynarodowymi konwencjami i zwrócenia z oficjalnym pismem do prezydenta Andrzeja Dudy.

– Zwróciliśmy się z dokumentami do prezydenta, Andrzeja Dudy. On skierował nas do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tam dopełniliśmy wszelkich formalności, łącznie z oświadczeniami o nienaruszalności integralności terytorialnej etc. MSWiA trochę wahało się, czy zaakceptować nasz wniosek, ale finalnie udało się – opowiada Makowski. 

Podstawową zasadą królestwa, jest wolność od religii. Do monarchii nie należy tylko ziemia obok Radomia, bowiem należą także tereny morskie w pobliżu Kanady, dzięki temu, że nikt nie rościł do nich praw.

Na chwilę obecną Kabuto liczy ponad 600 obywateli. Aby złożyć wniosek o obywatelstwo, wystarczy wypełnić formularz na oficjalnej stronie. Królestwo jest wolne od podatku dochodowego, VAT, oraz wszelkich świadczeń administracyjnych związanych z prowadzeniem działalności. Cała inicjatywa wynikła z zażenowania Makowskiego polskim system. Król zachęca – nie ma ZUS-u i urzędników.

– Obecnie walczę o uznanie Kabuto przez NATO. Jeśli się uda, będziemy mogli wydawać dokumenty międzynarodowe, takie jak paszporty. Poza tym zarejestrowało się u nas już kilkanaście firm – nie pobieramy od nich żadnych podatków, ale nie dajemy też nic w zamian. Wierzymy, że tysiąc złotych miesięcznie, które normalnie poszłyby na ZUS, ludzie wolą odłożyć sobie do kieszeni, aby zabezpieczyć swoją przyszłość – stwierdził możnowładca Kabuto

 

O autorze
Kamil Kostka CEO Nazywam się Kamil Kostka, mieszkam w Raciborzu. Lubię motoryzację, technologię i pieniądze. Na co dzień uczęszczam do Technikum w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu na kierunek Technik Informatyk.
Polak założył własne państwo – bez ZUS-u i urzędników
4.29 (85.71%) 21 votes
  • Nie pierwszy Mieszko, który założył państwo ;)

    • Kamil Kostka

      Dokładnie :D