Przegląd cudów z Kickstartera #1

Twórcy z Kickstartera nie raz zaskakiwali innowacyjnością, i pewnie nie raz jeszcze nią zaskoczą. W serii Cuda z Kickstartera postaram się przedstawić te najciekawsze projekty, które osiągnęły wyznaczony próg finansowy, oraz te, które totalnie nie spotkały się z akceptacją użytkowników. Każdy wpis będzie zawierał pięć projektów. Dziś w przeglądzie: przezroczysta nakładka do smartfonowej nawigacji, „najbardziej przenośna hulajnoga na świecie”, składany 24-calowy ekran, dron do robienia zdjęć oraz dodatek do smartfona dzięki któremu zbadamy wzrok.

 

1. Przezroczysta nawigacja dzięki HUDIFY

Nakładka HUDIFY jest przezroczystym „lustrem” mającym za zadanie wyświetlanie znaków nawigacyjnych, bez ograniczania pola widzenia kierowcy. Wynalazek odbija obraz wyświetlany z smartfona na panelu (przed zamontowaniem należy w aplikacji ustawić wyświetlanie lustrzane). Nakładka ma magnetyczne złącze, dzięki któremu smartfon nie będzie się podczas jazdy przesuwać.

Autorzy uzyskali na projekt już 125 tyś kanadyjskich dolarów. Cena to 54CA$ ~ 171zł, natomiast wysyłka do Polski to dodatkowe 20CA$ ~ 63zł. Projekt znajdziesz tutaj.

 

2. „Najbardziej przenośna hulajnoga na świecie”

Wprost z Hong Kongu możemy nabyć hulajnogę GoTube. Wygląda jak statek kosmiczny, waży tylko 5,8kg i podobno jest najbardziej przenośną hulajnogą na świecie. Maksymalna prędkość jaką rozwinie to urządzenie to 16km/h, natomiast zasięg na jednym ładowaniu to 12km. Po złożeniu hulajnoga przypomina głośnik bluetooth, tylko nieco przerośnięty…

GoTube posiada na froncie lampę doświetlającą trasę podczas nocnych wojaży, a także port USB, dzięki któremu będziemy mogli podładować smartfona.

Cena w przedsprzedaży to 299$, czyli około 1264zł. Autorzy uzyskali już ponad 200% zakładanej kwoty.

 

3. Składany ekran 24-calowy

Zależy mi, aby w nagłówkach były umieszczone polskie tytuły określające te projekty. Często dosłowne tłumaczenie z języka angielskiego zupełnie nie naprowadza na to, co ma. W tym przypadku ciężko nazwać ten wynalazek inaczej, niż „składany ekran 24-calowy”. 

Całą prostotę użycia przedstawia powyższy gif. Urządzenie to właściwie projektor i biały materiał do wyświetlania obrazu, które współpracują z komputerami, jak i urządzeniami mobilnymi. Całość ma wymiary przeciętnej książki, natomiast po rozłożeniu staje się 24-calowym ekranem. 

Cena to 374$, czyli około 1582zł. Autorzy osiągnęli wyznaczony próg już w 35 minut, a kilka dni później kwota przekroczyła 250 000$, finalnie licznik stanął na 711 000$. Zamówienie można złożyć tutaj.

4.  Air Selfie – dron do robienia zdjęć

Jak piszą autorzy: „Air Selfie jest najmniejszym na świecie przenośnym latającym aparatem. Kto powiedział, że selfie muszą być ograniczone do kijków? Sky’s the limit.”

Urządzenie chowa się w specjalnym etui, które jest jednocześnie powerbankiem dla AirSelfie. Jego użycie jest bardzo proste. Wyciągamy drona z case’a, włączamy aplikację, wybieramy tryb lotu, pozujemy i cykamy zdjęcie. Do wyboru są trzy tryby – tryb selfie, tryb kontroli ruchu, tryb latania. Pierwszy – najprostszy z nich – zawiera dwa przyciski kierunkowe, kolejny umożliwia kontrolowanie drona dzięki wirtualnemu joystickowi, trzeci ma zastąpić klasyczny kontroler umożliwiając pełne sterowanie. Zdjęcia pobierane są automatycznie poprzez WiFi.

Najtańszy zestaw kosztuje 224$, co w przeliczeniu na złotówki daje około 947zł. Najdroższe selfie w życiu? :)

5. EyeQue – badanie wzroku w domu

Bez wątpienia pod względem innowacyjności to jest lider dzisiejszego przeglądu. Dzięki nakładce oraz dedykowanej aplikacji, jesteśmy w stanie zbadać swój wzrok nie wychodząc z domu. Aplikacja umożliwia zapisywanie wyników w historii, i monitorowanie zmian. Po zamontowaniu „obiektywu” na ekranie możemy przystąpić do testu. W tym celu należy odpowiednio przyciskać + lub -, aby widoczne kolorowe kreski znalazły się w jednej linii.

Podobno wyniki pokrywają się z tymi, które dostajemy po badaniu u lekarza okulisty. Chętnie byśmy to sprawdzili… Cena to jedyne 20$ ~ 85zł – wraz z przesyłką. Tyle samo lub niewiele więcej zapłacilibyśmy za badania wzroku u lekarza. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Który gadżet spodobał Wam się najbardziej?

O autorze
Kamil Kostka CEO Nazywam się Kamil Kostka, mieszkam w Raciborzu. Lubię motoryzację, technologię i pieniądze. Na co dzień uczęszczam do Technikum w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu na kierunek Technik Informatyk.
Oceń post!