Recenzja małego i sprytnego odkurzacza DirtDevil Dusty 360

Ostatnio w nasze ręce trafił wielofunkcyjny, bezworkowy odkurzacz ręczny marki DirtDevil. Postanowiliśmy go przetestować, sprawdzić jak działa oraz czy faktycznie jest tak wielofunkcyjny jak zapowiada producent.

Wygląd i elementy

W pudełku znajdziemy poręczną torbę, mieszczącą wszystkie elementy a jest ich nie mało. Cały zestaw składa się z 9 elementów:
• Odkurzacz ręczny
• Torba na odkurzacz i akcesoria
• końcówka do odkurzania i nakładka z mikrofibry do wycierania podłóg
• nakładka z mikrofibry na wąską końcówkę
• ssawka szczelinowa
• turboszczotka mała z obrotową głowicą
• przegub do odkurzania wysoko położonych powierzchni (np. półek)
• ssawka do podłóg twardych
• rura teleskopowa

Wąską końcówkę do szczelin mamy zawsze przy sobie, ponieważ jest przymocowana do korpusu odkurzacza. To świetne rozwiązanie, to tej najmniejszej końcówki zawsze się szuka a i tak się gubi. Dodatkowo świetnym rozwiązaniem jest gumowa końcówka – nie ma szans aby zarysować ścianę czy sufit podczas odkurzania pajęczyn!

 

Testy i działanie

Pierwsze wrażenia z rozpakowania były pozytywne. Czas na test urządzenia. Pierwszą rzeczą, którą zauważamy już na początku jest jego waga. Odkurzacz jest na prawdę lekki na tyle, że nawet 3 letnie dziecko jest w stanie sobie z nim poradzić! Na pierwszy ogień postanowiliśmy sprawdzić jak odkurzacz sprawdza się z końcówką do odkurzania i nakładką z mikrofibry do wycierania podłóg.

Końcówka jest bardzo zwrotna podczas odkurzania. Nie ma problemu z odkurzaniem pod każdym kątem, czy w różnych, trudno dostępnych miejscach. Ciekawą opcją jest to że odkurzając, wycieramy podłogę. W tym momencie już pożegnaliśmy naszego mopa.

Do tej pory nie mieliśmy świadomości co trafia do naszego worka w odkurzaczu. Najgorszą rzeczą podczas odkurzania jest właśnie ten widok. Po odkurzeniu sporej części domu widzimy cały kurz zebrany w przezroczystym pojemniku. Ponieważ podczas odkurzania w środku tworzy się cyklon zasysający nasz kurz, wszystko zbija się w całość, którą możemy sprawnie wyrzucić. Pojemnik jest otwierany a także odpinany, dzięki czemu możemy go łatwo wymyć i oczyścić. Musimy jednak pamiętać aby go bardzo dobrze osuszyć po myciu. Połączenie wody z kurzem nie jest najlepsze i jeśli chcemy uniknąć przykrego zapachu, musimy dbać o dokładne osuszanie elementów.

Kolejną końcówką, którą sprawdzaliśmy jest ssawka do podłóg twardych. Jest ona zgrabna i czarna a na spodzie ma cieniutkie, gumowe paski zbierające kurz i śmieci. Przeznaczona jest do podłóg twardych, jednak nam bardzo dobrze odkurzała dywan! A gumowe paski zbierały drobne śmieci z powierzchni.

Sprawdzaliśmy także wąską końcówkę z nakładką z mikrofibry oraz zginający się przegub do końcówek. Trzeba przyznać, że nie spotkaliśmy jeszcze takiego rozwiązania a okazuje się całkiem ciekawe. Wysoko montowane półki czy górne części szaf nie są wyzwaniem i można częściej je odkurzać  dzięki takim rozwiązaniom.

Na sam koniec zostawiliśmy małą turboszczotkę, która najbardziej skradła nasze serca. Szczotka jednocześnie „zamiata” i wciąga zanieczyszczenia. Jest to idealny wynalazek na sprzątanie włosów i nitek z dywanów, które do tej pory ciężko było wciągnąć do odkurzacza bez dodatkowej pomocy lub osobnego zebrania. Zaletą turboszczotki jest także jej użyteczność na schodach. Jeśli macie na nich dywan lub chodniczki to w końcu możecie sprawnie je odkurzyć nawet w pionie dzięki temu, że szczotka ma możliwość przestawienia elementu ochronnego.

Podsumowanie

Podczas testów odkurzacz wypadł świetnie. Musimy przyznać, że jesteśmy miło zaskoczeni tym co potrafi tak małe urządzenie oraz jak bardzo jest użyteczne dzięki końcówkom. Przekonaliśmy się do tego modelu a wszystko za sprawą wielu zalet. Niestety, albo stety nie doszukaliśmy się wad :)

Zalety Dusty 360:

  • lekki i poręczny
  • posiada bardzo długi kabel zasilający (8m – odkurzanie bez ciągłego przepinania kabla)
  • gumowe zakończenie końcówki szczelinowej (nie rysuje ścian i sufitu)
  • wygodny pojemnik na śmieci
  • możliwość demontażu elementów do umycia

Informacje na stronie producenta: http://dirt-devil.pl/dusty-360-dd1400

O autorze
Basia
Recenzja małego i sprytnego odkurzacza DirtDevil Dusty 360
3.5 (70%) 4 votes