Recenzja wzmacniacza Linksys RE7000

Do testów otrzymałem ten oto wzmacniacz od firmy Linksys, której z pewnością nie muszę przedstawiać. Opisywany sprzęt to model RE7000, który pozwala na wzmocnienie obecnego sygnału WiFi. Zapraszam do krótkiej recenzji.

Opakowanie.

Jak na tak niewielkie urządzenie, pudełko jest dość sporych rozmiarów (26 x 26 x 7) gdzie samo urządzenie mieści się w wymiarach 13 x 9 x 12. Na pudełku znajdziemy najpotrzebniejsze informacje. W pudełku jest dość spory wkład z urządzeniem oraz szybka instrukcja obsługi i gwarancja.

Wygląd.

Urządzenie jest w kolorze białym. Na froncie posiada jedynie logo producenta, model oraz diodę pokazującą status. Na prawym boku znajduje się przycisk uruchamiania, przycisk WPS oraz Reset. Druga strona posiada jedynie dziurki ułatwiające chłodzenie urządzenia. Z tyłu urządzenia znajduje się wlepka producenta oraz miejsce na montaż wtyczki do gniazdka.

Funkcje.

Urządzenie służy do wzmacniania sygnału WiFi, jednak daje ono wiele możliwości!

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE:

  • MU-MIMO – najnowsza technologia szybkiej łączności bezprzewodowej w standardzie AC, która pozwala na jednoczesne strumieniowanie multimediów o wysokiej rozdzielczości oraz rozgrywki online na wielu urządzeniach.
  • Automatyczny i bezproblemowy roaming – Twoje urządzenia bezprzewodowe będą automatycznie przyłączały się do silniejszej sieci WiFi, podczas gdy Ty poruszając się po domu i jego okolicy nawet nie zauważysz momentu przełączenia. Usługa działa w urządzeniach serii MAX-STREAM™.
  • Zasięg do 930 m² – zwiększ zasięg swojego routera bezprzewodowego do 930m² eliminując martwe strefy.
 • Technologia Spot Finder – łatwa w użyciu technologia, która w kilku prostych krokach pozwala ustalić najlepsze miejsce instalacji wzmacniacza tak, aby wzmocnienie sygnału było jak najlepsze.
 • Działa z każdym routerem – urządzenie współpracuje z każdym dostępnym na rynku routerem bezprzewodowym.

 

 • Technologia Cross-Band – maksymalizuje efektywność jednoczesnego korzystania z obu pasm do szybkiego transferu danych i nieprzerwanego strumieniowania muzyki, wideo i gier.
 • Jednoczesna praca w dwóch pasmach (2.4GHz + 5 GHz) – urządzenie zapewnia silniejsze połączenie w szerszym zakresie niż jedno pasmo.
 • Kształtowanie wiązki – optymalizuje wydajność poprzez skoncentrowanie wiązki sygnału bezprzewodowego do podłączonych urządzeń.
 • Port Gigabit Ethernet – transfer danych 10 razy szybszy niż w przypadku standardu Fast Ethernet.

Działanie.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Postępując zgodnie z instrukcją trudno by coś poszło nie tak. Cała konfiguracja urządzenia polega na podłączeniu do gniazdka w pobliżu naszego routera i sparowanie za pomocą przycisku WPS. Instrukcja dokładnie opisuje nam przypadki rozszerzania sieci 2,4 GHz oraz 5 GHz. Mój szybki test polegał na sprawdzeniu zasięgu WiFi smartfona w odległym miejscu od źródła WiFi. Punkt w którym mogłem podłączyć wzmacniacz wypadał dokładnie w kuchni. Po prawidłowym sparowaniu z routerem (które trwało może ze 3 minuty) przeniosłem wzmacniacz w docelowe miejsce i sprawdziłem jak ma się mój zasięg WiFi. Korzystam z sieci 2,4 GHz i okazało się, że po podłączeniu siła sygnału wzrosła trzykrotnie, co mnie bardzo ucieszyło, ponieważ do tej pory  moje WiFi już nie dawało rady.

Podsumowanie.

Zdecydowanie na plus jest bardzo prosta obsługa urządzenia. Jak dla mnie pudełko jest za duże, jednak rozumiem, że wpływa na prestiż urządzenia zwłaszcza, że ok. 560 zł. Cena może do najniższych nie należy jednak patrząc na jakość wykonania i funkcje włożone w to niewielkie urządzenie można stwierdzić, że za wygodę trzeba płacić. Jeśli chcesz usunąć martwe pola w swoim domu i rozszerzyć zasięg WiFi to rozważ propozycję od Linksysa.

 

SPECYFIKACJA

 

Technologia WiFiAC1900+ MU-MIMO Minimalne wymagania systemoweNajnowsza wersja przeglądarki Google Chrome™, Firefox®, IE (8+) lub Safari® – dla systemu macOS lub iOS.
Standardy sieciowe802.11ac

802.11n

802.11a/g

802.11b

Wymiary i waga126 x 81 x 46 mm
Pasma WiFi2.4 Ghz + 5 Ghz Gwarancja i wsparcie1 rok (U.S.)
Liczba portów Ehernet1x Gigabit Zasięg WiFido 930m²
Konfiguracja:Technologia WPS

Mobilna strona www

Zawartość opakowaniaWzmacniacz WiFi RE7000, instrukcja szybkiej konfiguracji
O autorze
Typowe Recenzje Powyższy tekst został podesłany do nas przez osobę spoza naszego portalu.
Oceń post!