Triton RNA – moduł danych dla systemów szaf rozdzielczych, hybrydowych dla domów

Szafa ta jest przeznaczona do dystrybucji okablowania i instalacji aktywnych elementów. Możliwe jest podłączenie Internetu, sygnału telewizyjnego, satelitarnego oraz audio jak i tradycyjnych linii telefonicznych i ADSL. Plastikowe panele drzwi oraz cały szkielet szafy umożliwia instalację urządzeń Wi-Fi.

Otwory kablowe umieszczone w górnej, dolnej i bocznej części szafy umożliwiają montaż szaf w większe zespoły, w tym składające się z szaf rozdzielczych. Drzwi szafy są podnoszone do góry, aby zapewnić niezbędną przestrzeń do gięcia kabli, w tym światłowodowych. Perforacja na bocznych ścianach szafy pozwala na efektywne chłodzenie zainstalowanych elementów aktywnych.

Montaż urządzeń wewnątrz szafy jest łatwy dzięki wykorzystaniu wkrętów samogwintujących na wewnętrznej plastikowej płytce. Szafy dostarczane są jako moduły, gdzie jeden moduł zajmuje 166 mm. Szafy rozdzielcze również znajdują się w tych modułach. Szerokość i głębokość szaf jest taka sama dla modeli o różnych wysokościach. Szafa jest przystosowana do montażu na ścianie lub do montażu podtynkowego. Dla instalacji we wnęce w ściane dostępna jest specjalna ramka. Dzięki budowie modułowej można stosować na przykład 2 moduły do przesyłania danych i 1 moduł zasilający, które zamontowane będą w 3 modułowej ramie.

Składane boczne panele
Panele boczne po obu stronach szafy są składane, co zapewnia łatwy montaż wyposażenia. Wszystkie ruchome i obracające się części są połączone zgodnie z normą.

Dystrybucja danych
Dla instalacji dystrybucji danych i komunikacyjnych posiadamy gotowe moduły Keystone Standard, do których pasują dowolne kable.

Zasilanie
Po przeciwnej stronie systemu dystrybucji danych znajduje się przygotowane miejsce do montażu systemu zasilania 230 V. W zależności od rozmiatu szafy wykonany jest otwór do mocowania klasycznych gniazdek (w obudowie ochronnej z tworzywa sztucznego) i / lub 10″ listwy w rozmiarze 1U z maksymalnie 3 wspólnymi gniazdami.

Kluczowe cechy:

 • Certyfikaty IP20 / IK05
 • Szafa przeznaczona do montażu bezpośrednio na ścianie lub wgłębieniu w ścianie.
 • Szafa nadaje się do montażu samodzielnego lub z szafą SNA
 • Konstrukcja szafy:
  • spawana rama z blachy o grubości 1 mm, stal w połączeniu z tworzywem sztucznym PEHD 8 mm.
  • drzwi wykonane ze stali o grubości 1 mm i tworzywa sztucznego PP-H 1,5 mm.
 • Drzwi szafy mają ramę, która podczas użytkowania musi być połączona z odpowiednimi przewodami uziemiającymi.
 • W dolnej części szafy zamontowana jest śrubka M8 łączącą wiązanie.
 • Otwory wpustowe kabli znajdują się w górnej i bocznych częściach szafy, mają zamontowane demontowalne panele zaślepiające.
 • Maksymalne dopuszczalne obciążenie – szafy: 20 kg; drzwi: 2 kg.
O autorze
Basia
Oceń post!