Unboxing inteligentnego zestawu od firmy Airlive.

Do naszej redakcji trafił nowy zestaw od firmy Airlive. Jest to inteligentny zestaw Smart Home Kit, który zapewnia zupełnie nową jakość domowej ochrony, wygodę i oszczędność. Jest to prosty w użyciu system ochrony domu sterowany za pomocą aplikacji smartfonowej.

Zestaw ten został wyposażony w technologię P2P oraz korzysta z protokołu Z-Wave. Z-Wave to protokół który umożliwia produktom smart home współpracę między sobą. Opierając się na nim, technologia ta jest idealnie nadaje się do inteligentnego sterowania sprzętem domowym bezprzewodowo. Zestaw Airlive Smart Life Kit posiada wbudowany standard Z-Wave, którego zaletami są: bezpieczeństwo komunikacji, dobra interoperacyjność, mały pobór mocy i proste użytkowanie. Trzy podstawowe zalety zestawu które podaje producent to Bezpieczeństwo w domu, wygoda oraz oszczędność energii.

Opakowanie.

Zestaw dostarczany jest w bardzo eleganckim, kwadratowym pudełku o wymiarach 17 x 17 x 17 cm. Oprócz podstawowych informacji znajdziemy na nim także infografikę z możliwościami jakie dają funkcje urządzenia, informacje na temat aplikacji obsługującej zestaw, rozpiskę urządzeń znajdujących się w pudełku wraz z zaznaczonym produktem dodatkowym (gdyż zestaw może zawierać kamerę lub inteligentną wtyczkę).

Zawartość.

W pudełku znajdziemy 3 piętra z kartonowych wkładek:

  • w pierwszej znajduje się baza centralna
  • w kolejnej czujniki (3 w 1 oraz czujnik otwarcia drzwi i okien)
  • na dnie znajdują się dodatki, kable oraz elementy montażowe.

Zestawy dzielą się na 3 opcje:

 

Poszczególne elementy: baza centralna.

Baza centralna dowodzi całym zestawem i scala podłączone urządzenia. Jest to kwadrat z zaokrąglonymi rogami o wielkości 11 x 11 cm. O ile przód urządzenia jest dosyć gustowny tak tył skrywa gniazda i dane potrzebne do sparowania z aplikacją.

 

Czujnik 3 w 1.

Czujnik 3 w 1 to nie tylko zwykły czujnik otwarcia drzwi/okien. Posiada on wbudowane czujniki wilgotności i temperatury.

Czujnik ruchu PIR.

Czujnik jest naprawdę niewielkich rozmiarów co sprawia, że możemy go zainstalować niemal w każdym miejscu. Dodatkowym ułatwieniem jest podstawa z magnesem. Dodatkowo w zestawie znajdziemy blaszkę z taśmą, którą możemy przykleić w dogodnym miejscu.

Kamera IP

Inteligentna i wielofunkcyjna kamera Smart Cube 300W została wyposażona nie tylko w aparat 3MP ale także czujnik ruchu PIR, czujnik temperatury i wilgotności a także ledy podczerwone, które umożliwiają podgląd z kamery w nocy. Dodatkowo kamera posiada Slot kart SD, umożliwiający zapis nagrań na włożonej karcie. Oprócz tego do funkcji komunikacji dwukierunkowej kamera posiada głośnik oraz mikrofon.


Elementy montażowe

W zestawie znajdziemy również elementy montażowe, takie jak śruby mocujące, taśma 3M oraz kołki.

Na pierwszy rzut oka, zestaw wydaje się bardzo ciekawy zwłaszcza, że wszystkimi urządzeniami można zarządzać z jednej aplikacji (obsługującej systemy Android oraz IOS).  Zestawy wkrótce mają być dostępne w Polskich sklepach.

 

O autorze
Typowe Recenzje Powyższy tekst został podesłany do nas przez osobę spoza naszego portalu.
Oceń post!